30 OCAK HALKMÜZİĞİ GRUBU 50.YIL ÖZEL KONSERİ

30.01.2016 20:00:00
FOLKLOR KURUMU, “50.YIL KUTLAMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMI”NDA  PLANLANAN “50.YIL ÖZEL KONSERİ” 30 OCAK 2016 (CUMARTESİ) GÜNÜ SAAT 20:00 DA (HARBİYE) CEMAL REŞİT REY (CRR) KONSER SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


 

Canlı yayının tamamını Cep Telefonu uygulamamızdan TFK TV de izliyebilirsiniz
web.tv/search/videos/keywords/folklor kurumu
50 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Folklor Kurumu, Türk folklorunu genç nesillere öğretmek ve bilimsel yayınlar yapmak amacı ile kurulduğu gündeki hedeflerinden taviz vermeden, ilk günkü heyecanla bu gün yine karşınızda oldu. 

Kimler koştu bu kulvarda 50 yıl boyunca. Her birinin adını anmak çok güç tabii… Ama yürekten teşekkürlerimizi sunmak boynumuzun borcudur diyor ve çok teşekkür ediyoruz her birine.

Bugün 50 yıllık sürecin bizi getirdiği bu noktada, amatör bir dernek için elde edilmesi çok zor olan başarılarımızı, gelecekteki hedeflerimizi ve bu hedefleri gerçekleştirmekteki kararlılığımızı sunmak ve kültürümüze sahip çıkmak için Halk Müziği Grubumuzun gerçekleştirdiği “50. Yıl Özel Konseri”  ile karşınızdaydık.

MUHTEŞEM KONSERİMİZ CRR NİN SALONUNU TAMAMIYLE DOLDURDU VE SEYİRCİLER SALONA SIĞMADI.


Konserin 1.bölümünde; Folklor Kurumu Halk Müziği Grubumuz 11 Türkü seslendirildi,

2. Bölümde Folklor Kurumu Halk Müziği Grubu ve Okulunda görev almış sanatçı/öğretim görevlileri Mehmet Özbek, Mustafa Hisarlı, Tuncer İnan, Ali Gürlü, Soner Özbilen, Belkıs Akkale, Nursaç Doğanışık, Tülin Berbergil, Latife Eraslan, İbrahim Can, Rüstem Avcı, Zafer Gündoğdu, Taşkın Doğanışık, Mustafa Demirkaya,  Şendoğan Karadeli, Erdoğan Eskimez, Arif Yanmaz, Cihangir Terzi, sazı ve sesiyle Arif Sağ solo konseri gerçekleşti.
Konserin son bölümünde şef Yücel Paşmakçı yönetiminde;  “Halk Müziği Grubu” ve solo görev alan sanatçıların da katılımıyla dört türkülük bir sunum oldu. 

Bu bölümde Kars-Kafkas Nostalji Ekibimiz “Hoş Gelişler Ola” Türküsüne eşlik etti.

1. Bölüm koro şefliğini Öğretmen/Şef Salih Tangül,
2. Bölümün organize ve koro şefliğini eski genel başkanlarımızdan sanatçı/öğretim görevlisi Yücel Paşmakçı yaptılar. 
GALERİYE GİT


FAALİYETLERİMİZE DÖN