17. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali

07.08.2016 17:35:00
17. ULUSLARARASI BÜYÜKÇEKMECE KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ
FESTİVAL PROGRAMI
 
30 TEMMUZ 2016 CUMARTESİ
12:00 Taksim Anıtı Serenomisi
BÜYÜKÇEKMECE, KORDONBOYU( ALBATROS )
21.00 KORTEJ
 
31 TEMMUZ 2016 PAZAR
BÜYÜKÇEKMECE A.K.M. SERGİ AÇILIŞLARI
17.30  MEHMET ÖZTEKİN GRAMOFON SERGİSİ
YER:AKM, İbrahim Çallı Sanat Galerisi
18.00  7.ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI SERGİSİ
YER: AKM,Fuaye Giriş
18.20  MUSTAFA BAŞTAN FİLOGRAFİ SERGİ AÇILIŞI
YER:  AKM, Türkan Saylan Sanat Galerisi
18.45 KONUK ÜLKELERİN BELEDİYE BAŞKANIMIZI VE FOLKLOR KURUMU BAŞKANINI ZİYARETİ VE HEDİYE TAKDİM TÖRENİ
YER: AKM,Bedia Muvahhit Gösteri salonu
 
 
01 AĞUSTOS 2016  PAZARTESİ
14.30   2.ULUSLARARASI BÜYÜKÇEKMECE KUKLA FESTİVALİ AÇILIŞI," TAHTADA SAKLI"
YER: Müze- Kültürpark
15.00 ULUSLARARASI EL SANATLARI ATÖLYE BAYRAMI - SERGİ AÇILIŞLARI.
YER: Kervansaray,Kültürpark
15.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ.(FRANSA VE İSPANYA)  
YER: Müze- Kültürpark
18.45  FESTİVAL SEVGİ BAHÇESİ OLUŞTURULMASI VE BARIŞ KÜTÜĞÜNE ÜLKE PLAKETLERİNİN ASILMASI
Yer: Kültürpark
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ, “KARAGÖZ-HACİVAT” (TÜRKİYE)
YER: Müze- Kültürpark
19.30  FESTİVALİN ULUSLARARASI BÖLÜMÜNÜN AÇILIŞ KOKTEYLİ
YER: Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Kültürpark
21.00  FATİH ERKOÇ Konseri
22.00 "BARIŞ ÖZGÜRCE ALINAN BİR NEFESTİR" ADLI AÇILIŞ GÖSTERİSİ
22.15 Resmi Açılış Seremonisi ve Havai Fişek Gösterisi
Yer: KÜLTÜRPARK, KEMAL SUNAL AMFİ TİYATROSU 
 
02 AĞUSTOS 2016 SALI
14.00 ULUSLARARASI ALTINKÖPRÜ HALK DANSLARI YARIŞMASI  
Yer: Büyükçekmece A.K.M.
14.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU ATÖLYE ÇALIŞMASI.( İSPANYA) 
YER: Müze- Kültürpark
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ. (BULGARİSTAN)
YER: Müze- Kültürpark
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ. (ÇEK CUMHURİYETİ) 
YER: Mimaroba, Atatürk Parkı
20.15 ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ 
ARTVİN YILDIZLAR EKİBİ, ANTRENÖR ONUR ŞAHİN
20.25 ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ 
TRABZON GENÇLER, ANTRENÖR SAMET KÖLEMEN
20.35 KONUK ÜLKELERİN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
21.15 FOLKLOR KURUMU ERZURUM YÖRESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ, ANTRENÖR HASBETTİN ALTINOK
21.25 SEYMENLER, KEÇİÖREN BELEDİYESİ
21.30 ULUSLARARASI FIDAF-CIOFF FESTİVAL BAŞARI ÖDÜLÜ
21.45 7.ULUSLARARSI FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
22.00 Büyükçekmece Müzik Konseri
YER: KÜLTÜRPARK, KEMAL SUNAL AMFİ TİYATROSU 
 
03 AĞUSTOS 2016 ÇARŞAMBA
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ. (ÇEK CUMHURİYETİ)
YER: Müze- Kültürpark
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ.(İSPANYA) 
YER: SEVİNÇER KUKLA TİYATROSU, MİMAROBA
20.15 ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ 
ÜSKÜP YILDIZLAR EKİBİ, ANTRENÖR, RIFAT KÜPELİ-CANSU KÜPELİ
20.25 ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ
 KIRKLARELİ GENÇLER, ANTRENÖR VOLKAN GÜLCAN
20.35 KONUK ÜLKELERİN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
21.45 FOLKLOR KURUMU BURDUR YÖRESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ, ANTRENÖR EMRE KURAL
21.55 ANA ALT SPONSOR PLAKET TÖRENİ
22.00 Mustafa Yıldız DOĞAN Konseri
YER: KÜLTÜRPARK, KEMAL SUNAL AMFİ TİYATROSU
 
 


04 AĞUSTOS 2016 PERŞEMBE
14.00 ULUSLARARASI ALTINKÖPRÜ HALK DANSLARI YARIŞMASI
YER: BÜYÜKÇEKMECE A.K.M.
14.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU ATÖLYE ÇALIŞMASI. (BULGARİSTAN)
YER: Müze- Kültürpark
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ. (ÇEK CUMHURİYETİ)
YER: Büyükçekmece, Kordonboyu Zeki Pekcan Parkı
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ. (FRANSA)
YER: Barış Manço Parkı, Sinanoba
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ. (BULGARİSTAN) 
YER: Müze- Kültürpark
20.15 ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ 
KIRKLARELİ YILDIZLAR EKİBİ, ANTRENÖR VOLKAN GÜLCAN
20.25 ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ 
ARTVİN GENÇLER, ANTRENÖR ONUR ŞAHİN
20.35 KONUK ÜLKELERİN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
21.35 FOLKLOR KURUMU ANTEP YÖRESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ, ANTRENÖR ALİ CEVAZ
21.45 YEREL BASIN ÖDÜL TÖRENİ
21:55 AYDIN BOYSAN “YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ”
            İRFAN DEĞİRMENCİ YILIN BASIN ÖDÜLÜ 
YER: KÜLTÜRPARK, KEMAL SUNAL AMFİ TİYATROSU 



 
 
05 AĞUSTOS 2016 CUMA
14.00  ULUSLARARASI ALTINKÖPRÜ HALK DANSLARI YARIŞMASI.
YER:BÜYÜKÇEKMECE A.K.M.
14.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSUSU “KARAGÖZ-HACİVAT” (TÜRKİYE)
YER: Müze- Kültürpark
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ.(FRANSA)
YER: Büyükçekmece, Kordonboyu Zeki Pekcan Parkı
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ.(TÜRKİYE)
YER: Müze- Kültürpark
20.15 ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ 
MARDİN GENÇLER ANTRENÖR, ÖMER BOZAN
20.25 KONUK ÜLKELERİN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
21.05 FOLKLOR KURUMU ÜSKÜP YÖRESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ. ANTRENÖR HASAN KESKİN
21.15 ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAR EKİBİ GÖSTERİSİ
21.25 SELDA ALKOR-EDİZ HUN YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜL TÖRENİ
22.00 EDİP AKBAYRAM Konseri
YER: KÜLTÜRPARK, KEMAL SUNAL AMFİ TİYATROSU
 
 
 
06  AĞUSTOS 2016 CUMARTESİ
14.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ. (FRANSA)
YER: Müze- Kültürpark
15.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ. (TÜRKİYE)
YER: Müze- Kültürpark 
18.00 ULUSLARARASI HEYKEL SEMPOZYUMU KOKTEYLİ 
YER: Dalyan Sanat Kafe 
19.00 ÇOCUK EL SANATLARI ATÖLYE SERGİ AÇILIŞI
19.10 HALK AKADEMİSİ YAZ OKULU ÇOCUK SESLERİ KOROSU FİNAL SUNUMU
YER: Kültürpark
19.30 ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ, KARAGÖZ- HACİVAT
YER: Müze- Kültürpark
19.30 FESTİVALDE GÖREV ALAN REHBERLERE TEŞEKKÜR BELGESİ  VERİLMESİ 
20.45 ULUSLARARASI HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
22.30 ULUSLARARASI HEYKEL SEMPOZYUMU PLAKET TÖRENİ 
22.45 FOLKLOR KURUMU ve ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI İZMİR YÖRESİ GÖSTERİSİ 
23.00 FESTİVAL KOMİTESİ VE ULUSLARARASI JURİ ÜYELERİNE TEŞEKKÜR TÖRENİ
23.30 ALTINKÖPRÜ HALK DANSLARI YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
00.00 HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ ve FİNAL
YER:   KÜLTÜRPARK, KEMAL SUNAL AMFİ TİYATROSU 

GALERİYE GİT